Co robimy?


Chcąc zainteresować młodzież tematyką programowania i zapoznać z koncepcją Internetu Rzeczy, stworzyliśmy Akademię Kodowania! Konkurs jest niepowtarzalną okazją, by w przyjemny sposób zdobyć cenne umiejętności, urozmaicić szkolne zajęcia i poznać niezwykłe możliwości platform Edison i Genuino, stworzonych przez Intel!

By wziąć udział w konkursie wystarczy zerbać co najmniej 2-osobowy zespół i poprosić nauczyciela o koordynowanie projektu.

Kiedy poczujecie, że Wasza wiedza jest już ugruntowana, będzie można rozpocząć burzę mózgów! Wraz z drużyną wyobraźcie sobie urządzenie czy system, który przydałby się w Waszej szkole, podczas lekcji, przerw czy gimnastyki. Następnie opracujcie scenariusz jego wdrożenia (korzystając z płytki Genuino 101 w szkołach gimnazjalnych lub Intel Edison w szkołach ponadgimnazjalnych) i wyślijcie do nas swój projekt!

Najciekawsze, najbardziej kreatywne pomysły wykorzystania płytek deweloperskich zostaną nagrodzone gotowymi zestawami, dzięki którym będziecie mogli zbudować prawdziwy prototyp!

Gdy Wasze scenariusze zostaną wprowadzone w życie, wyślecie do nas prezentacje pokazującą, co udało Wam się osiągnąć! Najlepsza drużyna wraz z nauczycielem otrzyma nagrody rzeczowe oraz 2000 zł do wykorzystania na szkolną wycieczkę, czy inny interesujący Was cel.

Powodzenia!